Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Комуналка по-ізраїльськи: дуже дорогий комфорт

  • 30.08.2019

Перше, що потрібно знати: сім'ї на одну зарплату в цій країні не прожити. 

Левова частка сімейного бюджету йде на оплату житла. Це оренда і рахунки за комунальні послуги. Землі в країні мало, нерухомість дорога, квартири коштують великих грошей. Причому і оренда, і покупка. В принципі, якщо сім'ї не дісталася квартира в подарунок від мами-бабусі, то однаково дорого буде знімати та виплачувати іпотеку.

Квартира в центральній частині Ізраїлю в оренду може коштувати 3500 шекелів, тобто близько 26 250 грн. Далі від центру - оренда дешевше, але і роботи або менше, або зовсім немає. В передмісті Тель-Авіва, оренда квартири обходиться в 6000 шекелів або 45 000 гривен. А тепер про те, що потрібно платити понад цю суму з урахуванням того, що в сім'ї поки двоє людей.

Функцію управляючого може виконувати як найнята аутсорс-компанія, так і один з мешканців будинку. Щомісяця за утримання будинку мешканці сплачують 260 шекелів (1950 грн), виписуючи чек на ім'я управляючого. І це, можна сказати, недорого: мешканцям, які живуть в більш комфортабельній квартирі, ця послуга обходиться в 600 шекелів (4500 грн), а за оренду сплачують 12 000 шекелів на місяць, тобто 90 000 грн. Всі рахунки приходять поштою раз в два місяці.

ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

Кожен в Ізраїлі також платить податок на нерухомість - він же "арнона". Є більш дорогі райони, є райони дешевше, не завжди можна простежити логіку. У Тель-Авіві це 600 шекелів за два місяці, тобто по 300 шекелів за один (2250 грн). Податок на землю повністю йде на користь мерії і на ці гроші обслуговується місто. Це вивезення сміття, ремонт доріг, благоустрій міста: парк, стадіон, дитячі майданчики і все, за що відповідає мерія.

Вивіз габаритного сміття в кожному районі здійснюється в різні дні. Якщо викинути старий холодильник, наприклад, в п'ятницю, доведеться платити штраф 450 шекелів (близько 3400 грн). Якщо ніхто не зізнається у скоєному - штраф отримає весь будинок, причому, вже зовсім в іншому розмірі.

ГАЗ: ЦІНА не кусається

Напевно, газ - найдешевший з усіх комунальних ресурсів в Ізраїлі. Тут потрібно придбати газовий балон, вартість якого 160 шекелів. Зазвичай цього вистачає на півроку. З незручностей: газ завжди закінчується в найнесподіваніший момент.

Балони газова компанія доставляє двічі на тиждень, тобто цілком можна було залишитися без газу на кілька днів, включаючи вихідні. Рахунок за газ 70 шекелів за 2 місяці, з них 30 шекелів - фіксована сума, яку ви зобов'язані сплатити в будь-якому випадку, і 40 шекелів за лічильником (тобто за два місяці - 525 грн).

ХОЛОДНА ВОДА: ЕКОНОМІЯ І ЩЕ РАЗ ЕКОНОМІЯ

В Ізраїлі немає поділу на холодну і гарячу воду, рахунок приходить тільки за холодну. І за два місяці це 130 шекелів (майже по 490 грн за місяць). 

Це пов'язано з дефіцитом води в країні загалом і нашим ставленням до природних ресурсів і екології зокрема.

ГАРЯЧА ВОДА

Централізованого постачання гарячої води в Ізраїлі немає. При виборі квартири дуже важливий момент, чи є сонячний бойлер чи ні. У спеку (тобто більшу частину року) і навіть в сонячний січневий день це означає, що нагрівати воду спеціально не доведеться, а значить, ви заощадите на електриці.

 

ОПАЛЕННЯ

Централізованого опалення теж немає. Тим, хто не живе і не жив в Ізраїлі, здається, що опалення тут не потрібно. Але в жодній іншій країні світу ви не знайдете у продажу такої кількості флісового домашнього одягу і тапочок з овчини.

ЕЛЕКТРИКА

Гаряча вода, якщо навіть по мінімуму гріти її електричним бойлером, обігрів приміщення взимку або його охолодження в інші 9 місяців, а в Ізраїлі вже в травні може бути + 38-40, плюс електроприлади і освітлення - ось уже 700-900 шекелів за два місяці (2625-3375 грн на місяць). За умови, що ви дійсно економите. Взагалі, в Ізраїлі економити - це норма.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • office@mdl-mariupol.com.ua
    Написати нам