Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Як уникнути високих цін на газ в Україні: досвід Європи

  • 19.08.2019

Для попередження занадто високих тарифів на газ для населення в періоди подорожчання газу і пікових цін в Україні можна було б ввести систему абонплати. Таку думку висловив економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук.

"Це може бути введення абонплати для фізичних осіб, коли людина буде купувати обсяг на весь рік. З літа до літа, наприклад. І компанії, які подають газ, брали б на себе ризики в разі, якщо зміниться ціна. У такому випадку, повинні купити фізичний обсяг газу на рік і закачати в сховища, розрахувавши рентабельність. Або укладати так звані форвардні контракти, коли газ поставляється за фіксованою ціною ", - вважає Кушнірук.

Фахівець відзначив, що подібна система діє в Німеччині, причому для всіх видів комунальних послуг.

"Мені, наприклад, подобається механізм, який діє в Німеччині. Там вся система поставок комунальних послуг йде через систему абонплати, яка перераховується раз на рік. Беруться дані за попередні три роки, скільки в середньому споживало домогосподарство. І на наступний рік компанія виставляє домогосподарству фіксовану суму, яку платять щомісяця весь рік. А за підсумками року робиться перерахунок. якщо споживання за фактом було менше, різницю повертають. Як правило, ця різниця йде в рахунок наступних платежів. А якщо споживання було більше - на наступний період абонплата буде вищою. При цьому дані лічильників передаються тільки як аналітичний матеріал. В такому випадку:

 1) домогосподарство знає, скільки грошей йому потрібно на оплату комунальних послуг,

 2) підприємство знає, скільки грошей він одержить від споживача,

 3) урівноважуються зимові піки платежів. У нас же взимку, як правило, ростуть борги ", - пояснює Борис Кушнірук.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • office@mdl-mariupol.com.ua
    Написати нам