Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Житлово-комунальні послуги у Франції не дешеві, однак є приємні бонуси і можливість зекономити

  • 09.08.2019

З настанням холодів французи, точнісінько як українці, готуються з жахом дивитися на фантастичні цифри платіжок. Тут теж зростають тарифи. Можливо, не так стрімко, як в Україні, однак перед тим, як увімкнути додатковий обігрівач взимку, французи завжди думають двічі. Зламаними ліфтами і не вивезеним сміттям французів теж не здивуєш, з однією лишень різницею — у більшості випадків будь-яка проблема вирішується швидко, і роками зламаним той самий ліфт точно не залишиться.

ОПАЛЕННЯ

Кожна квартира оснащена електричними радіаторами, які можна не вмикати взагалі, або вмикати і самостійно регулювати температуру. Тобто платити доводиться двічі — обраному постачальнику за обігрів помешкання і окремо за опалення будівлі.

Будинки з централізованим опаленням платить лише раз, але у квартирах стабільно +19, не більше. І мешканці постійно скаржаться, що від можливості самостійно виставляти температуру не відмовились би. 

Мешканцям, які живуть у будинку змішаного типу не пощастило з типом опалення — у квартирі все на електриці, а отже, дорого — приблизно 14 центів за кВт-год, однак таких осель лише 30%. Тим часом кожна друга оселя у Франції опалюється природним газом — в середньому 8 центів за кВт-год. Ціна не змінюється залежно від населеного пункту, тому у не дуже заможних французьких селах люди встановлюють дров'яні і масляні печі.

ЕЛЕКТРИКА: ЕКОНОМІЯ У ВАШИХ РУКАХ

Постачальники електроенергії — а їх у Франції, окрім національного, ще три десятки приватних, — пропонують систему економії: доба ділиться на "повні" та "неповні" години. Таким чином, за спожиту електроенергію вночі, з 22 вечора до 6 ранку, споживач платить не 14 центів за кВт-год, як у "повні" години, а 10. 

ГАРЯЧА ВОДА

Централізованого постачання гарячої води у країні немає. У великих містах найпопулярніша система нагріву — колективні бойлери на будівлю або поверх. 

Кожен сплачує лише за те, що споживає.

ХОЛОДНА ВОДА

Якщо ж говорити про холодну воду, то найчастіше за неї платить власник будівлі, а не орендатор, але тут йдеться про смішні ціни — 0,003 центи за літр. В середньому родина з 4 людей використовує близько 300 літрів води на добу на загальну вартість лише у 1 євро, що дешевше за багет. 

СМІТТЯ, РЕМОНТ, ПРИБИРАННЯ ТА ІНШЕ

Поміж інших способів забезпечити мешканців комфортом, цього разу, правда, за гроші, — найняти консьєржа, якому зазвичай виділяють квартиру на першому поверсі. До його обов'язків входить обслуговування прибудинкових територій (простіше кажучи прибирання), нагляд за вивозом сміття, дистрибуція пошти і координація ремонтних робіт у випадку, якщо у будівлі зламався ліфт, вхідні двері тощо.

Усе це задоволення коштує кожному мешканцю багатоквартирного будинку від 50 до 100 євро на місяць залежно від міста та району. Окремо сплачується річний податок на орендоване житло — від 70 євро у невеличких містах до 1000 євро у центральних кварталах Парижа. Ці гроші йдуть у бюджет кварталу у випадку великих міст або мерії у випадку малих містечок, і за ці кошти потім прибирають вулиці, вивозять сміття, будують стадіони, садять дерева тощо.

У кожній будівлі великі ремонті роботи (ремонт у під’їзді, ремонт ліфту, даху, вентиляційної системи) здійснюються за кошт власника будинку або співвласників квартир. Частковою компенсацією цих витрат є невелике зменшення річних податків для власників, у декларації це визначається як "інвестиція у нерухомість".

Найближчий аналог до українських ОСББ — це якраз і є союз співвласників, які щороку складають бюджет витрат на обслуговування будівлі, а обраний на голосуванні комітет з кількох власників або їхніх представників організовує усі ремонті і поточні роботи із допомогою консьєржа. Тобто, якщо у багатоквартирному будинку протік дах, то терміново збирається комітет союзу співвласників, оцінює, скільки грошей потрібно на ремонт і виділяє їх із бюджету або ж збирає із співвласників.

ЦІНА КОМУНАЛКИ

Із середньою зарплатою у 2147 євро на місяць у Парижі близько 166 євро йде на оплату комунальних послуг і обслуговування будинку у зимові місяці. Здавалося б, у відсотковому співвідношенні це не так вже й багато. 

СУБСИДІЇ

Можливо, спокійне ставлення французів до цін на комуналку частково пояснюється і тим, що незаможні прошарки населення можуть розраховувати на допомогу від держави. У Франції існують так звані "чеки на енергію" — це купони на суму від 48 до 277 євро, які можна отримати раз на рік і якими можна розраховуватися за електроенергію. Для того, щоб отримати цю субсидію, дохід людини має бути меншим за 10 700 євро на рік, спільний дохід пари або подружжя меншим за 16 050 євро на рік (у разі мінімальної зарплатні 14 435 євро на рік на людину після вирахування податків).

Відсутність ризику залишитися без опалення взимку через несплату, добре організовані і ефективні союзи співвласників, а також допомога найбіднішим — це основні плюси комунальної системи у Франції.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • office@mdl-mariupol.com.ua
    Написати нам