Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Комунальні платіжки прийдуть у новому вигляді

 • 05.08.2019

В Україні розробили нові квитанції за комуналку. Новий зовнішній вигляд отримають платіжки за тепло, гарячу воду, послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідний проект наказу оприлюднили в Мінрегіоні. Оновлений вигляд платіжок, окрім стандартної плати за послугу, буде містити наступні розділи:

1. Плата за

- установку;
- обслуговування;
- заміну вузлів комерційного обліку.

2. Плату за абонентське обслуговування.

3. Плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем.

4. Пеню за несвоєчасну оплату.

«Після того як люди побачать всі ці додаткові платежі, абонплату, установку лічильників, обслуговування систем і т.д., бажання платити у багатьох відпаде, буде хвиля обурення, а борги тільки зростуть. Люди розраховують, що тарифи стануть нижче, а платіжки менше. Коли прийде таке «простирадло» по кожній послузі, з безліччю доп. рахунків, у людей, м'яко кажучи, буде шок», - переконаний провідний експерт«Громадського аудиту»Тарас Галайда.

Навіщо це було потрібно

Наказ про уніфікацію всіх платіжок потрібен був після того, як набрав чинності закон «Про житлово-комунальні послуги», а до цього - закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Зокрема, статтею 8 зазначеного Закону передбачено основні вимоги до формування рахунків на оплату комунальних послуг та надання облікової інформації про споживання.

Відповідно до закону «Про комерційний облік», всі будівлі повинні бути оснащені лічильниками (вузлами комерційного обліку) опалення, гарячого та холодного водопостачання. Оснащення будинків лічильниками забезпечується оператором зовнішніх інженерних мереж, з подальшою сплатою споживачами внеску за їх установку.

До прийняття зазначеного Закону, споживачі мали право за бажанням зібрати кошти та придбати будинковий лічильник, але це було не обов'язково. Закон передбачає, що розмір внесків за встановлення комерційних (будинкових) вузлів обліку буде визначатися окремо для кожного будинку.

Крім витрат на установку будинкових лічильників, споживачам доведеться платити й внески за їх обслуговування і заміну.

Також, новим законом «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що плата виконавцю комунальної послуги (крім послуг з постачання природного газу і з постачання електричної енергії) за індивідуальним договором складатиметься з:

 • плати за послугу, яка розраховується, виходячи з розміру затверджених цін / тарифів на відповідний сервіс і обсяг спожитих комунальних послуг;
 • плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабміном;
 • плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання такої послуги, яка визначається договором між виконавцем і співвласниками.

Також нагадуємо, що за все неоплачені з травня 2019 року платіжки буде нараховуватися пеня за несвоєчасну оплату в розмірі 0,01% за кожен день прострочення. Це також передбачено новим Законом про ЖКГ.

 • Україна, м.Маріуполь,
  вулиця Грецька, 33
 • +38 (0629) 48 48 00
  +38 (067) 400 10 20
 • office@mdl-mariupol.com.ua
  Написати нам