Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Сусіди зверху постійно заливають: що робити?

  • 24.06.2019

Що робити в тому випадку, якщо ваша квартира страждає від регулярних затоплень сусідами зверху? Куди звертатися і які акти потрібно складати?

Якщо вам не пощастило, і вас затопили, діяти потрібно у будь якому разі лише в межах закону.

Якщо ви побачили, що ваша квартира перетворилася на епіцентр потопу, створеного з вини сусіда, що живе зверху, то насамперед потрібно убезпечити своє житло.  По-перше, вимкніть електрику, адже її взаємодія з водою може бути небезпечна для вашого життя.

Повідомте сусідів про те, що вони вас топлять. Якщо ж в квартирі, що знаходиться на верхньому поверсі, двері ніхто не відкриває, перекрийте подачу води до квартири самостійно, або ж, зателефонувавши до аварійної служби своєї керуючої компанії. Адже може трапитись, що прийдеться перекривати воду на увесь під’їзд. Це можуть зробити лише спеціалісти КК.

Незважаючи на бажання негайно все прибрати, просушити, а іноді навіть помити, наступним кроком має стати фото- або відео-фіксація наслідків того, що сталося. У разі, якщо сусід не погодитися компенсувати збитки добровільно, докази матеріальних збитків знадобляться в подальшій боротьбі.

Найголовнішим доказом у боротьбі за відшкодування збитків стане акт, який вам допоможуть скласти спеціалісти вашої керуючої компанії.

Обов’язково з’ясуйте причини потопу. Адже протікання могло статися не лише через неуважність сусідів зверху, але й на лінії водопостачання. Тоді відповідальність за аварію лягає на КК. Якщо ваша квартира постраждала через недбалість мешканців верхніх поверхів, то найкраще буде спробувати дійти згоди щодо компенсації матеріальних збитків без залучення інших сторін. Запросіть сусіда до себе, та продемонструйте масштаби завданої ним шкоди. У разі повної відмови визнавати свою провину і компенсувати збитки, вам доведеться звертатися за допомогою до суду.

У будь-якому випадку потрібно повідомити керуючу компанію про те, що трапилося, та запросити фахівців для фіксації залиття та складання письмового акта. Всі ці формальності знадобляться в подальших судових розглядах.

Якщо є така можливість, то сусідів, які топлять вас зверху варто запросити для спільного складання акта, щоб вони могли особисто переконатися і зафіксувати обсяг завданої шкоди.

Переконайтеся в тому, що всі свідки і представники керуючої компанії запевнили акт своїми підписами. При відсутності хоча б однієї з них, акт можуть порахувати недійсним.

Якщо загальна вартість ремонту, необхідного для квартири після потопу, буде висока, то можна найняти незалежних оцінювачів, які можуть кваліфіковано визначити всі необхідні фінансові вливання і скласти на підтвердження всього цього кошторис.

Якщо в процесі розгляду з’ясується, що винні в потопі все ж сусіди, але вони орендують житло, то компенсувати отриманий матеріальні та моральні збитки мають саме вони. Вчасно не виключена вода, зірваний змішувач, поламана пральна машинка – все це провина мешканців житла, а не власників. У той же час саме власник, а не орендар, має стежити за справністю трубопроводу, що знаходиться в його квартирі. Якщо виникає спірне питання з приводу того, хто ж винен у тому, що вас топить, то вам потрібно вимагати компенсацію з власника квартири. І тільки після того, як буде винесено рішення суду, господар може запускати ще один процес, в якому він буде доводити, що виною всьому стали орендарі. Тільки після цього господар квартири зможе зажадати відшкодування витрат зі своїх постояльців.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • office@mdl-mariupol.com.ua
    Написати нам