Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Субсидія чи пільга?

  • 29.03.2018

Величезна прірва, що склалася між розміром доходів населення і вартістю життя, поставила рядових українців в категорію «соціально вразливих громадян», нездатних вижити без економічної допомоги держави у вигляді різних пільг і субсидій. Будь-яке нововведення в цій сфері може спровокувати зростання соціальної напруженості.

Пільговики, які раніше отримували субсидію, тепер поставлені перед вибором. Тепер, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 27.04.2016 р №319 скористатися допомогою від держави на оплату комунальних послуг можна тільки відмовившись від пільг, і навпаки.

До публікації цього документа на сайті Кабміну субсидія для пільговиків нараховувалася з урахуванням пільг. Тепер же скористатися пільгою і субсидією одночасно не вийде. Влада традиційно аргументує так енововведення потребою економії бюджетних коштів і підвищення ефективності системи надання допомоги малозабезпеченим сім'ям. Пересічні громадяни, які накопичили достатню кількість негативного досвіду від різних реформ, побоюються, що ні до чого хорошого це не призведе.

У пошуках відповіді на питання, що вигідніше - зберегти наявну пільгу або відмовитися від неї на користь субсидії, ми звернулися до експертів. Варто відзначити, що однозначної відповіді на це питання немає, і остаточне рішення доведеться приймати самостійно. Для того, щоб правильно зробити вибір, слід враховувати кілька моментів.

Субсидія чи пільга: що вигідніше?

- Скористатися пільгою може тільки конкретна людина, а ось субсидія надається всьому домогосподарству з урахуванням сукупного доходу сім'ї. Проблема може виникнути, якщо в будинку проживають не всі зареєстровані в ньому члени сім'ї. Тоді для отримання субсидії доведеться зібрати докази про фактичну кількість мешканців.

Наприклад, якщо в двокімнатній квартирі зареєстрована сімейна пара, а також їх повнолітня дочка, яка отримує пристойну офіційну зарплату, але проживає окремо в квартирі чоловіка. Виходить, що батькам жінки субсидія не призначається, тому що сукупний дохід сім'ї більше встановленого законом для призначення держдопомоги.

- Найчастіше грошовий еквівалент субсидії вище пільги, але й тут не все однозначно. Бувають випадки, коли людина, яка відмовилася від пільги, втрачала право на субсидію.

- Тим, хто відмовився від пільги, а потім знову вирішить її відновити, доведеться знову доводити своє право на пільгу, що часто супроводжується паперовою тяганиною і нескінченними походами по різних інстанціях. Хоча чиновники переконують, що дія пільги не скасовується, а призупиняється на період отримання субсидії.

- Інформація про призначення субсидії та її відшкодування державою часто приходять із запізненням, тому люди змушені оплачувати комунальні послуги в повному обсязі, а після робити перерахунок. У той же час пільговик завжди знає суму, яку повинен оплачувати. Резюмуючи, варто відзначити, що оптимальне рішення в кожному випадку має прийматися індивідуально.

Згідно з поясненням до постанови №319, частина невикористаної суми субсидії, еквівалентної вартості 100 куб.м природного газу або 150 кВт/год електроенергії (що використовується в опалювальних цілях) буде зараховуватися в якості оплати послуг, включаючи обов'язкову частину платежу на наступний видатковий період. Це, на думку уряду, має навчити українців економніше користуватися послугами ЖКГ.

 

Компанія «Місто для людей» є складовою міжнародної групи CIVINITY, що спеціалізується на управлінні, технічному обслуговуванні і експлуатації об’єктів житлової та комерційної нерухомості. Група представлена в 5 країнах, де обслуговує 11,63 млн. м2 площ в житлових будинках і 1,15 млн. м2 в комерційних будівлях. В Україні «Місто для людей» обслуговує 1140 житлових будинків у Запоріжжі, 1036 будинків в Маріуполі, 421 будинок в Кременчуці, 180 будинків в Мелітополі та 14 будинків в Києві.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • e.minenko@mdl.com.ua
    Написати нам