Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Субсидія чи пільга?

  • 29.03.2018

Величезна прірва, що склалася між розміром доходів населення і вартістю життя, поставила рядових українців в категорію «соціально вразливих громадян», нездатних вижити без економічної допомоги держави у вигляді різних пільг і субсидій. Будь-яке нововведення в цій сфері може спровокувати зростання соціальної напруженості.

Пільговики, які раніше отримували субсидію, тепер поставлені перед вибором. Тепер, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 27.04.2016 р №319 скористатися допомогою від держави на оплату комунальних послуг можна тільки відмовившись від пільг, і навпаки.

До публікації цього документа на сайті Кабміну субсидія для пільговиків нараховувалася з урахуванням пільг. Тепер же скористатися пільгою і субсидією одночасно не вийде. Влада традиційно аргументує так енововведення потребою економії бюджетних коштів і підвищення ефективності системи надання допомоги малозабезпеченим сім'ям. Пересічні громадяни, які накопичили достатню кількість негативного досвіду від різних реформ, побоюються, що ні до чого хорошого це не призведе.

У пошуках відповіді на питання, що вигідніше - зберегти наявну пільгу або відмовитися від неї на користь субсидії, ми звернулися до експертів. Варто відзначити, що однозначної відповіді на це питання немає, і остаточне рішення доведеться приймати самостійно. Для того, щоб правильно зробити вибір, слід враховувати кілька моментів.

Субсидія чи пільга: що вигідніше?

- Скористатися пільгою може тільки конкретна людина, а ось субсидія надається всьому домогосподарству з урахуванням сукупного доходу сім'ї. Проблема може виникнути, якщо в будинку проживають не всі зареєстровані в ньому члени сім'ї. Тоді для отримання субсидії доведеться зібрати докази про фактичну кількість мешканців.

Наприклад, якщо в двокімнатній квартирі зареєстрована сімейна пара, а також їх повнолітня дочка, яка отримує пристойну офіційну зарплату, але проживає окремо в квартирі чоловіка. Виходить, що батькам жінки субсидія не призначається, тому що сукупний дохід сім'ї більше встановленого законом для призначення держдопомоги.

- Найчастіше грошовий еквівалент субсидії вище пільги, але й тут не все однозначно. Бувають випадки, коли людина, яка відмовилася від пільги, втрачала право на субсидію.

- Тим, хто відмовився від пільги, а потім знову вирішить її відновити, доведеться знову доводити своє право на пільгу, що часто супроводжується паперовою тяганиною і нескінченними походами по різних інстанціях. Хоча чиновники переконують, що дія пільги не скасовується, а призупиняється на період отримання субсидії.

- Інформація про призначення субсидії та її відшкодування державою часто приходять із запізненням, тому люди змушені оплачувати комунальні послуги в повному обсязі, а після робити перерахунок. У той же час пільговик завжди знає суму, яку повинен оплачувати. Резюмуючи, варто відзначити, що оптимальне рішення в кожному випадку має прийматися індивідуально.

Згідно з поясненням до постанови №319, частина невикористаної суми субсидії, еквівалентної вартості 100 куб.м природного газу або 150 кВт/год електроенергії (що використовується в опалювальних цілях) буде зараховуватися в якості оплати послуг, включаючи обов'язкову частину платежу на наступний видатковий період. Це, на думку уряду, має навчити українців економніше користуватися послугами ЖКГ.

 

Компанія «Місто для людей» спеціалізується на управлінні, технічному обслуговуванні і експлуатації об’єктів житлової та комерційної нерухомості. Група представлена в 5 країнах, де обслуговує 11,63 млн. м2 площ в житлових будинках і 1,15 млн. м2 в комерційних будівлях. В Україні «Місто для людей» обслуговує 1140 житлових будинків у Запоріжжі, 1036 будинків в Маріуполі, 421 будинок в Кременчуці, 180 будинків в Мелітополі та 14 будинків в Києві.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • office@mdl-mariupol.com.ua
    Написати нам