Call Center Цілодобовий: +38 (0629) 48 48 00, +38 (067) 400 10 20

Новина/Повідомлення

Чому ОСББ вигідно залучити управляючу компанію для обслуговування будинку

  • 23.03.2018

Першим кроком після створення ОСББ є рішення про те, хто буде обслуговувати будинок і прибудинкову територію. Є два шляхи вирішення цього завдання: залучення професійної керуючої компанії або обслуговування будинку силами ОСББ.

Існує думка, що вирішивши обслуговувати будинок силами ОСББ, мешканці отримують якісну послугу за вигідною ціною. Але таке рішення має низку застережень. Оперативне управління будинком вимагає багато часу і зусиль від мешканців (правління ОСББ), які повинні регулярно зустрічатися для обговорення і прийняття рішень з виникаючих питань. Під час таких зустрічей важко дотримуватися принципу неупередженості, коли групи мешканців можуть лобіювати свої інтереси. Наприклад, інтереси свого під’їзду. Також управління будинком, особливо, технічний стан якого залишає бажати кращого, вимагає професійних знань і досвіду, спеціальної дорогої техніки, залучення вузькопрофільних фахівців.

Як показує досвід, залучення для обслуговування будинку професійної керуючої компанії має низку переваг. По-перше, керуюча компанія завжди об’єктивна: всі права і потреби, турботи і бажання мешканців для неї однаково важливі і значущі. При управлінні спільним майном непоодинокі випадки, коли незалежний модератор може допомогти у примиренні протистояння в ім’я дотримання інтересів більшості жителів.

По-друге, послуги керуючої компанії зазвичай дешевші за рахунок ефекту масштабу: керуюча компанія вже має всю необхідну техніку та інвентар, майстрів і фахівців, у тому числі вузькопрофільних, великий досвід управління нерухомістю. Компанія співпрацює з підрядниками в різних сферах, за потреби наймає різних фахівців і може оцінити якість їх робіт. Фахівці керуючої компанії постійно стежать за станом будинку і можуть швидко відповісти на питання мешканців, запропонувати найкращі рішення.

З досвіду роботи управляючої компанії «Місто для людей» оптимальний перелік послуг при співпраці з ОСББ включає:

– поточний ремонт внутрішньобудинкових систем і конструктивних елементів будинку,

– технічне обслуговування внутрішньобудинкових інженерних мереж і ліфтів,

– благоустрій та прибирання прибудинкової території та сходових клітин,

– цілодобова телефонна «гаряча лінія», на яку мешканці можуть подати заявки в будь-який час доби,

– в разі виникнення аварійних ситуацій обслуговування мобільними ремонтними бригадами у форматі 24/7,

– профілактичний детальний огляд будинку та складання дефектної відомості для формування переліку необхідних ремонтних робіт,

– підготовка календарних планів виконання робіт та річних кошторисів,

– комплексне бухгалтерське та юридичне супроводження діяльності ОСББ.

Вартість обслуговування будинку керуючою компанією залежить від рішення ОСББ щодо переліку послуг та їх періодичності, а також технічного стану будинку. Розмір і складові тарифу детально обговорюються і прописуються в індивідуальному договорі.

В останні роки з’являється нова тенденція: мешканці, які керують своїм будинком самостійно, все частіше звертаються до управляючих компаній за специфічними послугами: локалізація аварійних ситуацій, ведення обліку, тощо.

Перелік документів необхідних для укладення договору на обслуговування з ОСББ?

1. Лист-звернення із зазначенням загальної площі будинку. 2. Протокол зборів ОСББ із загальним рішенням з приводу обслуговування. 3. Виписка з ЄДРПОУ (єдиний державний реєстр). 4. Копія Статуту. 5. Копія протоколу про обрання голови. 6. Технічна документація (Технічний паспорт на будинок).

Після подання необхідних документів, економісти проведуть розрахунок тарифу обслуговування впродовж 10 робочих днів.

З питань укладання договорів на обслуговування з ОСББ звертайтесь за адресою:

м.Маріуполь, вулиця Грецька, 33. Телефон: +38 (0629) 48 48 00 +38 (067) 400 10 20 Email: mdl.mariupol@gmail.com

 

Компанія «Місто для людей.Маріуполь» спеціалізується на управлінні, технічному обслуговуванні і експлуатації об’єктів житлової та комерційної нерухомості. Група представлена в 5 країнах, де обслуговує 11,63 млн. м2 площ в житлових будинках і 1,15 млн. м2 в комерційних будівлях. В Україні «Місто для людей» обслуговує 1140 житлових будинків у Запоріжжі, 1036 будинків в Маріуполі, 421 будинок в Кременчуці, 180 будинків в Мелітополі та 14 будинків в Києві.

  • Україна, м.Маріуполь,
    вулиця Грецька, 33
  • +38 (0629) 48 48 00
    +38 (067) 400 10 20
  • office@mdl-mariupol.com.ua
    Написати нам